Pokud se vám vzhled a rozložení stránek líbí - pak mě to velice těší! A pokud by jste měli zájem pro vaši činnost o podobné,neváhejte a napište mi na email armanoluji@email.cz a můžete je v krátké době také vlastnit     Hezký den přeje webmaster Lucie
Můj páníček se jmenuje Vlasta..bydlíme společně ještě s paničkou v bytečku,což nám nevadí,protože kolem máme přírody dostatek Páníček se o plemeno AST zajímal již dříve,ale z pracovních důvodů si nemohl čtyřnohého miláčka přivést domů..chodil ven s kamarády co měli pejsky a snažil se od nich pochytit důležité momenty v životě štěňátka a rostoucího pejska..dnes už si konečně splnil svůj sen, mít vlastního pejska-fenku,tedy mě ..začínáme spolu chodit na kynologické cvičiště ZKO Teplice a už se moc těšíme..na další nové kamarády,profesionální vedení a nové zážitky
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

American Staffordshire Terrier

 

Výcvik AST

Americký staffordšírský teriér není a nikdy nebude klasickým „služebním" plemenem. Především proto, že se velmi fixuje na svého majitele-psovoda a těžko by snášel jeho změnu. Přesto je možné jej velmi dobře vycvičit a úspěšně předvést na soutěžích či zkouškách. Předpokladem úspěšného výcviku AST je dodržení některých důležitých zásad.

K výcviku AST je třeba velké a nekonečné množství trpělivosti a lásky. I když se vám zdá, že pes zrovna nesplnil dokonale to, co jste od něj žádali, nesmíte ho kárat. Naopak, za sebemenší snahu jej musíte pochválit a odměnit pamlskem nebo hrou. Jen tak lze udržet jeho zájem o různé cviky a motivovat ho k jejich plnění. AST je povahově velmi odlišný od německého ovčáka (jako ideálního zástupce služebních plemen) a proto není schopen intenzivního výcviku, který se u ovčáků s úspěchem používá. Veškeré činnosti musí AST vykonávat z lásky ke svému pánu-psovodovi. Je-li k některým cvikům donucen násilím, buď je úplně odmítne dělat nebo pracuje s neochotou a chybně.

AST, který nemá svého psovoda hluboce rád a poslouchá jen z donucení či strachu, je nevyzpytatelný a může být i velmi nebezpečný.


AST se hůře učí a není schopen napoprvé splnit to, co od něj psovod při výcviku chce. Potřebuje více času a několikeré opakování každého cviku, aby pochopil, co má udělat. Na rozdíl od německých ovčáků si ale to, co se dobře naučil, pamatuje a je schopen cvik i po delší přestávce bezchybně zopakovat. Amstaffa je třeba cvičit v kratších, zhruba patnáctiminutových sériích a pak si s ním pohrát a dát mu volno. Série cviků je žádoucí opakovat s odstupem nejméně dvou hodin. Výcvik touto metodou je sice pomalý, ale pro AST vhodný. Jsou-li série cviků delší nebo jdou-li příliš rychle za sebou, pes se unaví, práce ho přestane bavit, nevnímá psovoda a neučí se.

Stavbou těla je AST plemeno svalové. Je to sprinter, který vkládá do své činnosti mnohdy zbytečně mnoho energie. Vyhovuje mu tedy více krátký a silový výkon, než pomalejší a vytrvalecká práce. Jeho fyzický fond mu neumožňuje nasazení po takovou dobu jako klusáckým plemenům (např. již zmíněným německým ovčákům). Nelze s ním dělat několikahodinové stopy nebo dlouhodobé pátrací akce, ale výborně se hodí pro ochranu majetku, auta, zadržení útočníka nebo vyhledávání drog či zbraní.

Obranářské disciplíny ho vyloženě baví. Cvičit AST v poslušnosti či pachových pracích lze s úspěchem i doma, ale lepší je pro psa i psovoda cvičit po profesionálním dohledem na kynologickém cvičišti. Pro výcvik AST lze použít zkušenosti získané s boxery, rotvajlery a dobrmany, aplikované s ještě větší láskou, trpělivostí a pochopením.Cvičený AST je plně srovnatelný s klasickými služebními plemeny a v mnohém je i předčí. AST je v práci spolehlivý a poctivý - snaží se daný povel splnit s umíněností sobě vlastní, často za každou cenu. Proto i psovod musí být ke svému psu poctivý a nedávat mu tedy takové úkoly, které pes nemůže splnit nebo matoucími a nejasnými povely navozovat nejasné situace. Příkazy a povely musí být vždy stejné, jasné a jednoznačné.


 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one